منوي اصلي

موضوعات

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

امکانات دیگر

برج بلند توکیو فردا در گینس ثبت می‌شود/ مقاومت در برابر شدیدترین زلزله
نویسنده : اشکان موضوع : فناوری چهارشنبه بیست و پنجم آبان 1390
مراسم ثبت برج بلند توکیو در کتاب رکوردهای گینس فردا در توکیو برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در توکیو، برج اسکای تری بزرگترین برج جهان است که مراسم ثبت آن در کتاب رکوردهای جهانی گینس ساعت 14 فردا به وقت محلی در توکیو برگزار می شود.

این برج 634 متر ارتفاع دارد که هم اکنون به نهایت ارتفاع پیش بینی شده رسیده است.

بر اساس این خبر بعد از ظهر فردا با حضور رئیس موسسه گینس که ثبت رکوردهای جهانی را بر عهده دارد مراسم ثبت این برج در گینس به عنوان بلند ترین برج جهان در محل هتل لبانت توکیو برگزار خواهد شد.

خانم ساییکو ماسودا رئیس روابط عمومی برج اسکای تری در گفتگو با خبرنگار مهر ایمنی در برابر زلزله را مهمترین ویژگی برج در کنار بلندی ان برشمرد به نحوی که به گفته وی اسکای تری تا دو برابر قدرتمند ترین زلزله قابل تصور که 9ریشتر عنوان شده قابلیت مقاومت دارد و اگرچه زلزله ای با این توان قابل تصور نیست اما برج اسکای تری تا تکان حدود 20 ریشتر مقاوم است.

وی افزود: باتوجه به علاقه مندی فراوان مردم برای بازدید از بلندترین برج جهان از هفته آینده رزرو بلیط بازدید از این برج آغاز می شود تا بعد از افتتاح برج در 22می سال آینده میلادی علاقه مندان بتوانند بر اساس اولویت از ان دیدن کنند.

قرار است این مراسم همزمان در برخی معابر از جمله دفتر اصلی برج از طریق نمایشگر پخش شود.

با این حال با توجه به اینکه مراحل توسعه و احداث بخشها داخلی این برج تکمیل نشده قرار است افتتاح رسمی بلندترین برج جهان 22 می 2012 صورت بگیرد.


جلدهای جادویی برای iPad 2
نویسنده : اشکان موضوع : فناوری چهارشنبه بیست و پنجم آبان 1390

فارنت:شرکت اپل کیس‌های رنگارنگ متنوعی را برای آی پد ۲ به صورت کلاسیک عرضه کرده است و حالا سری جدید کیس برای آی پد ۲ توسط شرکت مارو عرضه شده است.

در کیس‌های جدید از نایلون با کیفیت و چرم مرغوب در دو سمت جلو و عقب استفاده شده و دارای طرحهای گرافیتی بسیار زیبا است.

این کیس‌ها به صورت کامل مانند کیس‌های اریجینال اپل بوده و با قیمت ۴۴ دلار به بالا قابل خریداری از وب سایت مارو از اینجا است.

منبع:فارنت.ir


دانلود دانشنامه ویکیپدیا بصورت آفلاین
نویسنده : اشکان موضوع : فناوری سه شنبه بیست و چهارم آبان 1390

 ویکیپدیا دانشنامه های است همگانی و آزاد، بدین معنی که همه می توانند به نوشتن و ویرایش نوشتارهای موجود در آن بپردازند. البته این نوشتارها و ویرایش ها باید مطابق با اساسنامهٔ ویکیپدیا باشند یعنی مطالب بی طرفانه و بدون پایمال کردن حق نشر دیگران نوشته شده باشند. مدیریت بررسی نوشتارها توسط گروهی از گردانندگان انجام می شود. کسانی که در امر تکمیل این پروژهٔ بی پایان مشارکت میکنند، به هم زبانان خود یاری رساندهاند تا در امر گردآوری بی همتاترین دایرةالمعارف جهانی سهمی داشته باشند.
ویکیپدیا شامل درخشانترین اصول همکاری های نزدیک گروهی در تاریخ بشری است که تاکنون نظیر آن در تاریخ مشاهده نشده از آن جمله : «ویکی پیدا محل تمرین دموکراسی نیست...» یا «هرگز در مورد چیزی رای نگیرید مگر آنکه واقعا ناگزیر از انجام آن باشید...»
اصول هوشمندانه ویکیپدیا از آن موجودی زنده و پویا ساخته که لحظه به لحظه به سوی تعالی پایانناپذیری پیش میرود.
ویکیپدیا انسان واحد خردمندی است که سلول های پیکرهاش از میلیون ها میلیون تک انسان ارگانیک تشکیل یافته است.
این پروژه ترکیبی از چندین پروژه جذاب دیگر است. هزاران نفر فارسی زبان، ویکی پدیای فارسی را به عنوان یکی از بزرگترین دانشنامه های فارسی ساخته اند. یک گروه هم پروژه مولین را ایجاد کرده اند که نرم افزاری است برای ایجاد یک سی دی زیبای آفلاین از این دانشنامه با قابلیت جستجو و دیدن مقالات و ... و داوطلبان مختلفی در دنیا سی دی ها را رایت می کنند و در اختیار کسانی قرار می دهند که احساس می کنند آن را لازم دارند افرادی مانند روزنامه نگارها، مدارس، محققین، علاقمندان داشتن یک دانشنامه آفلاین و ... .

موضوعات موجود در دانشنامه آفلاین ویکی پدیا:
- علوم پایه شامل: فیزیک - ریاضیات - شیمی - زیست شناسی - جغرافیا - زمین شناسی - ستاره شناسی
- علوم کاربردی شامل: مهندسی - فناوری - رایانه - پزشکی -علم بهداشت - حقوق - مدیریت - کشاورزی - ارتباطات - اقتصاد
- علوم انسانی و فلسفه شامل: ادبیات - تاریخ - دین - جامعه شناسی - روان شناسی - زبان شناسی - باستان شناسی - علوم سیاسی - فلسفه
- فرهنگ و هنر شامل: هنر - موسیقی - سینما - رسانه ها - ورزش - سرگرمی ها - بزرگان و مشاهیر
- و ...


منبع: www.p30download.com


راهنما:فایل moulin_fa_20071203-1.iso را داخل یک درایو مجازی بارگذاری کنید و یا آن را با استفاده از نرم افزار Nero روی سی دی رایت کنید.
دانلود با حجم 64.86 مگابایت


درباره ما

نویسندگان سایت

پیوند روزانه

پیوند وبلاگ
Change By: Meli Download